Tarot i horoskop - czym się różnią

Wielu z nas wierzy i polega na kartach tarota, astrologii lub obu, aby poznać ważne spostrzeżenia dotyczące obecnych i potencjalnych przyszłych sytuacji w naszym życiu. W czasach kryzysu, dylematów i zmartwień oraz aby wiedzieć, co nas czeka, sztuka tarota i astrologii może zapewnić ludziom spokój i ważne informacje. Warto wiedzieć, że choć obie formy wróżenia różnią się od siebie narzędziami i rezultatem, to wróżki kierują się też w nich intuicją. 

Mówiąc o tarocie, jest to jedna z najstarszych form czytania przyszłości i najprawdopodobniej zaczęła się w XIV wieku. Jeśli skorzystasz z pomocy wróżki tarocistki, otrzymasz spersonalizowaną i konkretną odpowiedź na zadane pytanie. Dlatego wiele osób uważa, że ​​jest to dokładniejsze niż astrologia, która daje bardziej uogólniony profil osobowości. W astrologii istnieje głównie podejście naukowe i matematyczne, a wróżka astrolog będzie badała wykresy gwiazd i planet, aby przewidzieć przyszłe wydarzenia i zachowanie ludzi zgodnie z ich znakami zodiaku.

Astrologia, czyli czytanie horoskopów, jest bardziej popularna. Musiałeś widzieć codzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne publikacje między innymi w magazynach i blogach internetowych. Jednak ma to głównie charakter ogólny. Istnieje 12 znaków zodiaku. Istnieją również różne rodzaje astrologii:  astrologia zachodnia, astrologia hinduska i astrologia chińska

Jak działają karty tarota?

 Talia składa się z około 78 kart z symbolicznym obrazem na każdej karcie. Obrazy na talii są podzielone na trzy grupy - karty z obrazem dodatnim, karty z obrazem negatywnym i karty z obrazem„ może ”. Musisz się upewnić, że dobrze tasujesz talię, napełniając karty własną energią. Mówi się, że aktywuje to karty w celu uzyskania dokładnych przewidywań. Kiedy osoba, dla której rozkładasz karty, zadaje pytania, musisz medytować z kartami w ręku i myśleć o nazwisku danej osoby i jej pytaniach. 

Ma to na celu całkowite ograniczenie sesji do osoby zainteresowanej i osób z nią połączonych. Po medytacji rozłóż talię i zacznij wybierać karty, aby znaleźć odpowiedzi. Otrzymujesz odpowiedzi, interpretując obrazy na kartach, a interpretacja jest inna w zależności od pytania i charakteru pytań.

Jaka jest różnica między kartami tarota a horoskopem?

Jeśli musimy mówić o różnicy między tymi dwoma, to musimy prześledzić ich pochodzenie. Karty tarota mają pochodzenie zachodnie i chociaż astrologia, w niektórych relacjach mówi się, że ma pochodzenie zachodnie, ale nawet astrologia praktykowana na Zachodzie ma swoje korzenie w astrologii wedyjskiej znalezionej w Indiach. 

Karty tarota mają bardzo indywidualne podejście do przewidywań, podczas gdy astrologia dostarcza bardziej ogólne odpowiedzi. Prognozy astrologiczne mogą mieć zastosowanie do wielu osób naraz. Możesz uzyskać szczegółowe informacje na każdy temat, który Cię interesuje. Nie oznacza to, że nie można uzyskać szczegółowej prognozy, można uzyskać szczegółowe prognozy za pomocą astrologii, ale wymaga to ciężkich obliczeń z wykresu urodzenia.