Czy wróżby z kart tarota się naprawdę sprawdzają?

 


Wiele osób zwraca się do wróżek, aby odkryć głębokie prawdy o sobie i często nie wychodzą rozczarowani. W rzeczywistości wróżki uważają, że ​​90% klientów zgłosiło, że jej odczyty okazały się pomocne.

Mimo to,  jak większość ludzi, prawdopodobnie zastanawiasz się: czy karty tarota są prawdziwe? Oczywiście nie chodzi o istnienie samych kart, ale o to, czy odczyty z nich faktycznie mogą powiedzieć jakąkolwiek prawdę, czy też służą tylko do zabawy.

Tutaj odpowiemy na to pytanie i dowiemy się więcej o znaczeniu kart tarota. Rzeczywistość jest subiektywna kiedy pytamy, czy coś jest prawdziwe, w rzeczywistości pytamy, czy coś jest zgodne z faktami. W rzeczywistości rzeczywistość różni się całkowicie w zależności od osoby. Każdy z nas obserwuje świat i wyciąga własne wnioski na podstawie tego, co widzimy, słyszymy i robimy.

Więc kiedy otrzymujemy wróżbę tarota, nie możemy powiedzieć, że są one niedokładne. Cokolwiek widzimy lub słyszymy podczas tych czytań, jest obserwacją świata jak każda inna. W ten sposób tarot jest zdecydowanie prawdziwy.

Tarot inspiruje. Jednym z głównych powodów, dla których tarot jest prawdziwy, jest to, że inspiruje do myślenia. Jedną z najfajniejszych rzeczy w czytaniu kart tarota jest to, że chociaż nie ma dla nich naukowych podstaw, są one na tyle szerokie, że sprawiają, że ludzie myślą o własnym życiu. Zwykle wróżby są na tyle szerokie, że mają zastosowanie do sytuacji, w której znajduje się dana osoba.

Po opowiedzeniu tych wróżb słuchacz myśli o tym, co zostało powiedziane. Może to łączyć się z aspektami ich życia, o których nie pomyśleli wystarczająco, co prowadzi do nowego spojrzenia na siebie i świat. Może to zmienić sposób postępowania danej osoby, co może zmienić przyszłość.

To ma sens, że w niepewnych czasach zwracamy się do wróżek po jakąś formę wskazówek. Ponieważ wiele osób traci pracę, martwi się o zdrowie bliskich i generalnie rozczarowuje przyszłość, praktyki wróżbiarskie, takie jak czytanie tarota, nabierają nowego znaczenia.

Amerykańska wróżka tarota i licencjonowana pracownica socjalna, Jessica Dore, przypisuje wzrost zainteresowania tym, którzy szukają narzędzi do zmagania się z obecną niestabilnością. „W kategoriach mitycznych znajdujemy się w zbiorowym momencie„ brzucha wieloryba ”. Wszyscy jesteśmy w środku, robimy cokolwiek zechcemy, czekając, aż zostaniemy wrzuceni z powrotem do morza. Tarot jest szczególnie potężny w takich początkowych czasach, jak ten, ponieważ wykorzystuje archetypy i symbole, które mogą pomóc nam zaaklimatyzować się w szerszej historii tego, przez co możemy przechodzić i dlaczego ”.

Obrazowy język talii kart tarota jest podstawowym katalizatorem, który zachęca nas do analizowania i omawiania spraw, których nasze świadome umysły nie są w stanie pojąć. Chociaż Dore uważa, że ​​karty mają określone znaczenie i nie są tylko niejednoznacznymi obrazami, które można interpretować, mówi, że pozwolenie, by obraz z karty wylądował tam, gdzie powinien, jest w Twojej świadomości namacalny. „Kiedy pracuję z klientami, często poproszę ich, aby po prostu powiedzieli mi, co się dzieje, gdy patrzą na określony obraz, bez wcześniejszej wiedzy o tym, o czym on jest tradycyjnie. To, co się pojawia, jest głębokie, dostosowane do ich potrzeb i dziewięć razy na dziesięć bardziej użyteczne niż to, co bym powiedziała ”.