Czy Tarot pochodzi o diabła?

 


Nie, wcale. Gdyby tak było, nie stworzyłbym tej witryny. Tarot to narzędzie. I chociaż może być użyty do złych lub negatywnych rytuałów, jeśli praktykujący sobie tego życzy, jest tak zły jak łyżka, młotek lub klej. Wszystko zależy od nas. Tarot nigdy nie był ani od Diabła ani przeciw Bogu.

Podobnie jak w przypadku wielu praktyk mistycznych, pochodzenie tarota nie jest do końca jasne. Powszechnie wiadomo, że karty Tarota wyewoluowały z gry w karty w XV wieku i około tego wieku.

Jako forma wróżenia, Tarot pojawia się dzięki francuskiemu pastorowi; Antoine Court de Gébelin. Zaproponował, aby karty Tarota zawierały wiedzę mistyczną, pochodzącą z egipskiej tradycji tajemnic, i pracował nad odkryciem jej tajemnic. „Le Monde primitif” to książka autorstwa de Gébelina, w której znajduje się rozdział o Tarocie.

Gébelin napisał, że egipski bóg Thot wymyślił karty i skrywały w nich tajemnice Egipcjan. Zaproponował, że talia Tarota była wizualną reprezentacją Księgi Thotha. Wieści o tym rozprzestrzenianiu się i wkrótce pojawili się wróżki Tarota, interpretując karty jako mające znaczenie i przekazując wiadomości.

Karty tarota są pokryte symboliką religijną; zobaczysz na przykład Pentakl, a niektóre ilustracje w talii są powiązane z religiami Abrahama.

Powszechna jest również symbolika egipska, można też dostrzec elementy kabały. Karty tarota symbolicznie uwzględniają wszystkie te wpływy, aby przedstawić unikalne ilustracje, co ułatwia interpretację.

Same karty nie są religijne, a praktyka czytania Tarota może być używana przez osoby z dowolnej religii, jeśli chcą. Niektórzy mogą używać kart Tarota, aby rozmawiać z duchami lub umarłymi, inni nie. To wszystko odzwierciedla eklektyczną naturę Tarota; może to być cokolwiek zechcesz!

Obecnie Tarot jest postrzegany jako stosunkowo nieszkodliwy, ale nie zawsze tak było. Trend „satanistycznej paniki” w połowie lat 80-tych zaklasyfikował wiele praktyk okultystycznych jako „złe”, a niektóre dopiero teraz zaczynają odradzać się.

Jeśli powiesz komuś, że interesujesz się obecnie Tarotem, możesz w najgorszym razie poczuć się dziwakiem. Tarot staje się tak powszechny i ​​dobrze znany, że talię można teraz kupić nawet w zwykłych księgarniach.

W każdym razie nie pozwól, aby opinia kogoś innego wpłynęła na twoją. Jeśli chcesz spróbować tarota, zrób to!