Co to jest tarot?

 

Wróżby fascynowały ludzkość już od czasów starożytnych. Wiele starożytnych kultur miało swoich słynnych wróżbitów. Ludzie chcieli znać przyszłość i poznać swoją osobowość. Karty tarota mają kilka odmian, są wykorzystywane do wróżenia, gry lub medytacji. Współczesna talia tarota „wróżebnego” obejmuje standardowo 78 kart w dwóch podstawowych grupach, określanych jako Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart). W grze w tatoka wykorzystuje się talie zawierające od 40 do 78 kart, przy czym stała pozostaje liczba 22 taroków.

Najważniejszy jest klient

Wróżenie z tarota wymaga nie tylko wiedzy tarocisty, ale także również odpowiednich warunków – spokoju i atmosfery intymności. W spotkaniach tarocisty z pytającym nie powinny uczestniczyć osoby trzecie. Zdarza się, że karty Tarota odmawiają odpowiedzi na pytania i wtedy należy zaprzestać wróżenia, ponieważ stawianie wróżby na siłę nie jest prawidłowe. W miejscu, w którym stawiany jest tarot, muszą palić się świece, gdyż dzięki nim tarocista odcina się od energetyki i problemów swojego klienta. Po pierwszym pytaniu tarocista dostosowuje odpowiedni układ kart. Pytający rozpoczyna tasowanie kart, układa je na trzy stosy i po złożeniu kart, losuje intuicyjnie odpowiednią do rozkładu liczbę kart. Po rozłożeniu ich Tarocista rozpoczyna omawianie układu kart. W przypadku wróżb online tarocista i klient nie widzą się, a wszystkie czynności związane z kartami wykonuje wróżbita. Nie umniejsza to trafności wróżby.

Pytania do Tarota

Tarot online jest dziś tak samo popularny, jak stacjonarny. Można pytać o każdą sferę życia, czy o możliwość rozwiązania problemów. Zastrzeżenie jest jedno – nie wolno wykorzystywać Tarota do niecnych celów ani ingerować w sprawy osób trzecich, kierując się ciekawością lub nieżyczliwością. Niedopuszczalne są pytania o śmierć własną, czy kogoś bliskiego lub znajomego. Pytania do Tarota musi sformułować osoba zainteresowana wróżbą. Tarociście nie wolno niczego sugerować. Jeżeli klient nie zadaje jakiegoś pytania, to znaczy, że nie jest jeszcze gotowy, aby uzyskać odpowiedź od kart. Pytania do tarota muszą wynikać z wewnętrznej potrzeby człowieka, z tego, w jakim stopniu jest gotowy na poznanie prawdy o sobie i o swoim życiu.

Tarot jest jednym z wielu narzędzi, które pozwala na wgląd w przyszłość, teraźniejszość, a nawet przeszłość. Niewątpliwe omawiane karty są swoistym kluczem, który umożliwia dodarcie do ukrytej prawdy o człowieku. Tarot to coś w rodzaju lustra, w którym może się przejrzeć każdy człowiek.